Popular Brands I-Z
Designer Brands
Watch Types
Price ranges
Types of kids watches
Apple Watch
How to...
Most sold watch batteries
Gift finder
Gift tips
Pouch for one bracelet or watch. Free gift with straps over € 50
| Ean | 7613284209385 |
| Band material | Leather |
| Strap width | 20 mm |
| Lug width | 20 mm |
| Band width at clasp | 18 mm |
| Band color | Brown |
| Color stitching | Beige |
| Clasp Type | Buckle |
| Clasp color | Silver |
| Length band at 12 o' clock (mm) | 75 mm |
| Length band at 6 o' clock (mm) | 110 mm |
| Mount type | Pushpins |
| Straight strap mount | Yes |
I've been wearing the watch for a few days and the strap lives up to the expectations I had, which was to buy an original strap.
Porto l'orologio da qualche giorno e il cinturino è all'altezza delle aspettative che avevo, cioè di acquistare un cinturino originale.
Auer.lu uses different types of cookies. For some types we need your permission.
The necessary cookies and anonymous statistics are always automatically active; if you click “accept all cookies”, you also accept the optional cookies. If you want to choose which cookies you enable yourself, click on “cookie settings”.
This website uses different types of cookies. For some types we need your permission.