Popular Brands I-Z
Designer Brands
Watch Types
Price ranges
Types of kids watches
Apple Watch
How to...
Most sold watch batteries
Gift finder
Gift tips
Pouch for one bracelet or watch. Free gift with straps over € 50
| Band material | Stainless steel |
| Material type | |
| Strap Type | Mesh bracelet (Milanese) |
| Strap width | 22 mm |
| Lug width | 22 mm |
| Band width at clasp | 22 mm |
| Band color | Silver |
| Clasp Type | Milanese clasp |
| Clasp color | Silver |
| Mount type | Pushpins |
| Straight strap mount | Yes |
Very nice bracelet, very high quality, spectacular design and very good material
Bracelete muito bonito, e de muita qualidade, espetacular desenho é muito bom material
Auer.lu uses different types of cookies. For some types we need your permission.
The necessary cookies and anonymous statistics are always automatically active; if you click “accept all cookies”, you also accept the optional cookies. If you want to choose which cookies you enable yourself, click on “cookie settings”.
This website uses different types of cookies. For some types we need your permission.