Popular Brands I-Z
Designer Brands
Watch Types
Price ranges
Types of kids watches
Apple Watch
How to...
Most sold watch batteries
Gift finder
Gift tips
| Ean | 7613284211876 |
| Band material | Textile and leather |
| Extra info (free text) | Textile and leather |
| Strap width | 20 mm |
| Lug width | 20 mm |
| Band width at clasp | 18 mm |
| Band color | Black |
| Color stitching | White |
| Clasp Type | Buckle |
| Clasp color | Silver |
| Length band at 12 o' clock (mm) | 74 mm |
| Length band at 6 o' clock (mm) | 120 mm |
| Mount type | Pushpins |
| Straight strap mount | Yes |
Original spare part, delivered on time. Packaging more than correct and product in perfect condition. I will repeat purchase.
Repuesto original, entrega en el plazo establecido. Embalaje más que correcto y producto en perfecto estado. Repetiré compra.
Auer.lu uses different types of cookies. For some types we need your permission.
The necessary cookies and anonymous statistics are always automatically active; if you click “accept all cookies”, you also accept the optional cookies. If you want to choose which cookies you enable yourself, click on “cookie settings”.
This website uses different types of cookies. For some types we need your permission.